Tablet – złoty środek między smartfonem a laptopem?

tablet-zloty-srodek-miedzy-smartfonem-a-laptopem

Upadki i wzloty tabletów

 

Jeszcze przed pandemia z 2020 roku, sprzedaż tabletów notowała poważne spadki. Konsumenci nie byli zainteresowani tym segmentem, producenci nie skupiali się na tabletach i nie rozwijali dynamicznie swoich urządzeń. Marne zainteresowanie Klientów wynikało min. z tego, iż na rynku pojawiały się smartfony z coraz większymi ekranami, na których konsumowanie multimediów było coraz wygodniejsze. Z kolei komfortowa praca to nadal domena laptopów oraz PC. Tablety wypełniały więc niszę, która nie specjalnie interesowała Klientów.

Zmianę przyniosła wspomniana pandemia i lockdown. Te zjawiska zmieniły zachowania konsumentów, którzy zauważyli, że laptopy są tańszą alternatywą dla laptopów. Łatwo podłączyć do nich także zewnętrzną klawiaturę i mysz, co czyni z tableta konkurencję na komputerów przenośnych.

 

Tablety w czasach zarazy

 

2020 rok był najlepszym okresem dla tabletów od lat. Nabywców znalazły przeszło 164 miliony urządzeń (co stanowiło wzrost o 13,6% w porównaniu do 2019 r). Swoją pozycję jako lidera umocniło Apple ze swoim iPadem (przeszło 52 miliony sprzedanych modeli), za nim plasował się Samsung (31,3 miliona sprzedanych tabletów). Na ostatnim miejscu podium uplasował się Huawei, który sprzedał 16 milionów tabletów, pomimo nałożonych przez USA na firmę sankcji.

 

Stopniowe odwracanie trendu

 

Choć tablety od 3 lat odnotowywały spadki sprzedaży, to pierwszy kwartał 2024 wydaje się nieznacznie odwracać ten trend: z raportu firmy Canalys wynika, że w tym okresie sprzedaż wzrosła o 1% w odniesieniu do pierwszego kwartału 2023 roku.
Palmę pierwszeństwa niezmiennie dzierży Apple (35,5% udziałów w rynku).

 

Tablety kontra Smartfony


Choć smartfony są nieodłącznym elementem naszego życia, ich małe ekrany mogą być niewystarczające do niektórych zadań. Tablety oferują większą powierzchnię roboczą, co jest szczególnie przydatne podczas oglądania filmów, czytania e-booków, czy pracy z dokumentami. Ponadto, tablety często posiadają lepsze możliwości multimedialne, co czyni je bardziej wszechstronnymi

 

Tablety kontra Laptopy


Laptopy są niezastąpione, jeśli chodzi o zaawansowane zadania wymagające dużej mocy obliczeniowej, jak programowanie czy montaż wideo. Jednak w przypadku codziennych zadań, takich jak przeglądanie internetu, obsługa poczty elektronicznej czy oglądanie filmów, tablety są bardziej praktyczne. Są lżejsze, łatwiejsze do przenoszenia i często mają lepszą baterię.

 

Wynajem Tabletów - Idealne Rozwiązanie dla Ciebie


Tablet na wynajem to doskonała opcja dla osób, które potrzebują nowoczesnego urządzenia na krótki okres, np. na wyjazd służbowy, prezentację, konferencję czy pracę w terenie. W AMSO Rent oferujemy szeroki wybór modeli od renomowanych producentów, takich jak Apple, Samsung czy Huawei. Dzięki temu możesz korzystać z najnowszych technologii bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów zakupu. Twoi pracownicy lub Ty sam pracujecie w terenie, odwiedzacie Klientów, place budowy? W tych sytuacjach lekki tablet jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Tablety stanowią ciekawą pozycję dzięki swojej wszechstronności i mobilności. To doskonałe uzupełnienie dla smartfonów i laptopów, oferujące użytkownikom komfort i wygodę. Wynajem tabletów na naszej stronie to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnych urządzeń na krótszy lub dłuższy okres. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, jak tablety mogą ułatwić Twoje codzienne życie.
Skontaktuj się z nami i sprawdź:

Kontakt